Aedes ARS Stavebnica TOURS DE LA ROCHELLE - Prístavný veže vo Francúzsku

Aedes ARS Stavebnica TOURS DE LA ROCHELLE - Prístavný veže vo Francúzsku

Obrázky a videá majú ilustračný charakter.

Neskutočne prepracovaný model prístavu Rochelle z keramických dielikov. To pravé orechové pre šikovné a trpezlivé staviteľa!

Kód produktu:MI242670
Značka: MIDEA
Záruka:24 mesiacov

62,71 EUR 52,26 EUR bez DPH

ks

Uvedená cena je za 1 ks.

Spýtajte sa predavača

Podrobný popis

Aedes Ars Vám prináša dominantu krásneho mesta Rochelle, model stredovekej veže strážiaci prístup do svetoznámeho prístavu Rochelle.

La Rochelle je prístavné mesto v západnom Francúzsku na pobreží Atlantického oceánu v Biskajskom zálive. Je hlavným mestom departmente Charente Maritime a metropolou historickej provincie Aunis. Prístav je prirodzene chránený bariérou ostrovov Ré, Oléron, Aix a Madame. S ostrovom Ré je mesto spojené od 19. mája 1988 najdlhším mostom vo Francúzsku. Vstup do mesta je strážený dvoma vežami zo 14. storočia. Ide o veže Tour de la Chaîne (Reťazová veža) a Tour St. Nicolas (Veža sv. Mikuláša). Táto stavba už od roku 1372 symbolizovala suverenitu mesta. Najväčší z troch veží prístavu La Rochelle plnila hlavnú ochrannú úlohu proti nebezpečenstvu z mora. K tomu bolo tiež používané ťažkého reťaze ovládaného výnimkou na zdvíhanie vozidiel umiestnenými na vežiach na vstupe do prístavu. Za zmienku tiež stojí silná kanónovou výzbroj masívnej steny, poskytujúce dobrú ochranu pre posádku a takmer neprekonateľný problém pre prípadné nepriateľov.