Aedes ARS Stavebnica Alexandrijská MAJÁK - Jeden z divov Sveta

Aedes ARS Stavebnica Alexandrijská MAJÁK - Jeden z divov Sveta

Obrázky a videá majú ilustračný charakter.

Zostavte si keramický model jedného zo starých divov sveta - Alexandrijského majáka. Určené pre skúsených a trpezlivé modelárov.

Kód produktu:MI242717
Značka: MIDEA
Záruka:24 mesiacov

Dostupnosť: Nedostupné

64,67 EUR 53,89 EUR bez DPH

Uvedená cena je za 1 ks.

Spýtajte sa predavača

Podrobný popis

Zborený, ale nie zabudnutý maják na ostrove Faros bol a stále je legendou, ktorá z ľudských dejín len tak nevymizne. Užite si teda obťahovanie jemných nezreteľných historických liniek a záchranu nášho (Ľudského) duševného dedičstva.

Alexandrijský maják, alebo tej istej maják ostrova Faru, patril medzi sedem divov sveta, hneď vedľa pyramíd a kolosu rhodského. Nachádzal sa v Egypte blízko mesta Alexandria a vo svojej dobe bol so svojimi cca 110t metre považovaný za najvyššiu stavbu sveta. S jeho stavbou sa začalo okolo roku 300 pr. Nl a dokončený bol v roku 280 pr. Nl Maják bol pri dobývanie Egypta Rimanmi poškodený a v dôsledku nákladnosti opráv bola jeho výška znížená na úroveň najnižšieho stupňa (cca 55 metrov). Následne bola v 4. storočí celá stavba poškodená pri zemetrasení a postupom času prestala fungovať a bola rozoberaná kvôli stavebnému materiálu. Na mieste, kde Alexandrijský maják stál, v súčasnej dobe stojí arabská stredoveká pevnosť quaity postavená z mramoru bývalého divu sveta. Definovať správne anatómii stavby je zložité, pretože sa nezachovali žiadne presné alebo dôveryhodné nákresy ani plány. Dokonca i dobové popisy v kronikách si často protirečia. Podľa archeologického prieskumu, uskutočneného po objavení trosiek majáka v roku 1962, sa má za to, že stavba bola vlastne chrámovým areálom s približnými rozmermi 190 × 180 metrov. Uprostred tohto areálu sa týčil maják samotný, ktorého veža bola tvorená tromi stupňami. Najnižší stupeň meral asi 55 metrov a uvádza sa, že bol vybavený cimburím a mohol slúžiť na obranné účely. Vyšší stupeň tvorila guľatá či osemboká veža na ktorej vrchole sa nachádzala stĺpová sieň Peristil s ohniskom na olej a zavesenými zrkadlami. Strop tejto siene tvorila pyramídová veža na ktorej vrchole sa týčila socha boha Poseidona.

Parametry

Vhodné pre: chlapcov | holky
Materiál: keramika
Počet dielikov: 5500
mierka: 1: 375
Výška: 36,5
Šírka: 34
Dĺžka (hĺbka): 34