Aedes ARS Stavebnica STONEHENGE - Mystické miesto v Anglicku

Aedes ARS Stavebnica STONEHENGE - Mystické miesto v Anglicku

Obrázky a videá majú ilustračný charakter.

Legendárny Stonehenge si teraz môže postaviť každý šikovný a trpezlivý staviteľ! Vďaka tejto keramické stavebnici môže čoskoro stať už aj vo vašej obývačke!

Kód produktu:MI242687
Značka: MIDEA
Záruka:24 mesiacov

43,10 EUR 35,92 EUR bez DPH

ks

Uvedená cena je za 1 ks.

Spýtajte sa predavača

Podrobný popis

Stonehenge od firmy Aedes Ars je unikátna stavba sama o sebe. samotná predloha stavebnice je svetovou legendou, ktorá motá hlavu vedcom už celé stáročia. Dúfame že Vám táto stavebnica hlavu nezamotá.

Stonehenge

Stonehenge je komplex menhirov a kamenných kruhov, nachádzajúci sa na Salisburskej pláni asi 13 km severne od mestečka Salisbury v Južnej Anglicku. Najstarší je kruh o priemere 110 mz vonkajšej strany tvorený priekopou az vnútornej strany valom, vybudovaný okolo roku 3100 pred Kr. Val bol len 0,5 m vysoký. Priekopa bol 2 m hlboký a na jeho dne boli umiestnené kosti zveri a dobytka, aby sa pôda spevnila. Približne medzi rokmi 2600 až 2400 pred Kr. Boli vztýčené kamenné bloky, ktoré sú široké verejnosti najznámejšie. Jedná sa najmä o kruh s priemerom 33 m. V dobe svojho vzniku bol zrejme tvorený 30 zvislými "stĺpy", na ktorých spočívalo 30 vodorovných prekladov. Vnútri tohto kruhu bolo zrejme 5 TRILITONY (2 zvislé kamene ako stĺpy, na ktorých spočíva jeden vodorovný ako preklad) rozostavaných do tvaru podkovy, ktorá sa otvárala na severovýchod. Táto podkova mala asi 14 mv priemere a jednotlivé kamene, ktorými sú trilitony tvorené, váži každý okolo 50 ton. Od leta 2014 sa javí, že táto podkova v minulosti tvorila úplný kruh. Presný účel stavby nie je známy. Niektoré teórie hovoria, že sa jedná o kalendár, iné hovoria o pečate sveta a záhrobia. na základe mapovania okolia Stonehenge archeológovia zistili, že okolo Stonehenge sa nachádzalo najmenej 17 svätyňou.

Parametry

vhodné pre: chlapcov | holky
materiál: keramika
počet dielikov: 121
mierka: 1: 135
výška: 7
Šírka: 28
Dĺžka (hĺbka): 28